Home » , » Rekordi Sparsa

Rekordi Sparsa

Written By maxtv on понедељак, 25. фебруар 2013. | 10:54

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige San Antonio je na gostovanju savladao Finiks sa 97:87. U ekipi Sparsa šest igrača postigli su dvocifren broj poena i ostvarili najbolji klupski rekord u NBA ligi od 45 pobeda i 13 poraza.
Košarkaši San Antonija pobedili su na gostovanju Finiks sa 97:87 i ostvarili najbolji klupski rekord u NBA ligi od 45 pobeda i 13 poraza.
U ekipi Sparsa šest igrača postigli su dvocifren broj poena, a Peti Mils i Kavi Leonard bili su najefikasniji sa po 16. Tijago Spliter ubacio je 14, a po 12 su dodali Boris Dijao i Manu Đinobili.
Marcin Gortat bio je najefikasniji u ekipi Finiksa, koja je izgubila od San Antonija šesti put uzastopno, odnosno deveti put u poslednjih 10 utakmica. Luis Skola dodao je 15, a Goran Dragić "dabl dabl" učinak od 10 poena i 11 asistencija.
Rezultatska neizvesnost u duelu najuspešnijeg tima dosadašnjeg dela šampionata (San Antonio) i najslabijeg u Zapadnoj konferenciji (Finiks) trajala je samo u prvih 12 minuta koje je Finiks rešio u svoju korist - 21:19.
Iako bez prvog plejmejkera Tonija Parkera, kojeg je trener Greg Popović "odmarao" u ovom susretu, stvari su počele da se kristališu u drugoj četvrtini. San Antonio je tu deonicu dobio sa 35:19 i već tada trasirao put ka 45. pobedi u prvenstvu.
Timu iz Arizone ovo je jedna od slabijih sezona poslednjih godina pošto je u dosadašnjem delu šampionata ostvario tek 18 pobeda, uz 39 poraza.
Košarkaši Majamija pobedili su Klivlend sa 109:105 i ostvarili 11. uzastopnu pobedu u NBA ligi.
Najbolji u ekipi Majamija bio je Lebron Džejms sa 28 poena i osam asistencija. Dvejn Vejd postigao je 24 poena, od kojih 11 u poslednjih pet minuta, a dodao je pet skokova i šest asistencija.
Majami je početkom drugog poluvremena imao 22 poena prednosti, ali je u nastavku Klivlend preokrenuo i pet minuta pre kraja utakmice poveo sa osam razlike, 97:89.
U poslednjim minutima Vejd je preuzeo odgovornost i uz Džejmsa uspeo da vrati prednost Majamiju, koju su domaći uspeli da sačuvaju do kraja.
U pobedi su učestvovali i Mario Čalmers sa 16, Šejn Batler sa 14 i Rej Alen sa 11 poena.
Dion Vejters postigao je 26 poena za Kavalirse, Si Džej Majls dodao je 19, a Kajr Irving 17 poena.
Košarkaši Njujorka pobedili su Filadelfiju sa 99:93 i prekinuli niz od četiri poraza. Karmelo Entoni postigao je 29 poena, uz sedam skokova, a Amare Stodemajer dodao je 22 poena.
U ekipi Filadelfije, koja je izgubila osmu uzastopnu utakmicu na gostovanjima, Džru Holidej bio je najbolji sa 30 poena, pet skokova i pet asistencija.
Košarkaši Los Andjeles Lejkersa pobedili su Dalas sa 103:99, a utakmicu je obeležio šuterski duel Kobija Brajanta i Dirka Novickog.
Brajant je postigao 38 poena uz 12 skokova i sedam asistencija, dok je Novicki ubacio 30 poena za Dalas i imao 13 skokova.
Oklahoma je pobedila Čikago sa 102:72, dok je Memfis pobedio Bruklin sa 76:72 i zabeležio sedmu uzastopnu pobedu.
Portland je pobedio Boston sa 92:86 i prekinuo niz od sedam poraza, Golden Stejt je bio bolji od Minesote sa 100:99, dok je Nju Orleans pobedio Sakramento sa 110:95.