Home » , » Jelena izgubila u prvom kolu

Jelena izgubila u prvom kolu

Written By maxtv on уторак, 12. фебруар 2013. | 17:44

Teniserka Srbie Jelena Janković završila je takmičenje u prvom kolu turnira u Dohi, pošto je izgubila od Rumunke Monike Nikulesku sa 0:2 (4:6, 1:6). Meč je trajao jedan sat i 28 minuta.
Jankovićeva je trenutno 25. na VTA listi, a igrala je sa 60. igračicom sveta. Međutim nije uspela ozbiljnije da zapreti protivnici, iako je dobro počela meč. Ipak, nestabilnost u igri naše teniserke dovela je do novog poraza na startu turnira.
Srpska teniserka povela je sa 3:1, ali je Nikulesku zatim napravila seriju od 4:0 i preokrenula rezultat u svoju korist (5:3) i ubzo dobila prvi set.
Rumunka je nastavila u istom ritmu i došla do 4:0 pre nego što je Jankovićeva osvojila prvi i jedini gem u drugom setu.
U narednom kolu Nikulesku će se sastati sa Australijankom Samantom Stosur, osmim nosiocem na turniru i devetom igračicom na VTA listi.
Nagradni fond turnira je 2.168.400 dolara.