Home » , » Poraz Junajteda u Aziji , drugi u nizu

Poraz Junajteda u Aziji , drugi u nizu

Written By maxtv on уторак, 23. јул 2013. | 15:15

Fudbaleri Mančester Junajteda doživeli su drugi poraz na letnjim pripremama.
Beta/AP
„Crveni đavoli“ izgubili su u Jokohami od domaćih F. Marinosa rezultatom 3:2 (1:2).
Pre toga ekipa Dejvida Mojsa izgubila je od selekcije tajlandske lige 1:0, a pobedila All Star australijske lige 5:1.
Japanska ekipa povela je u 27. sekundi golom Brazilca Markinjosa i dominirala u uvodnih četvrt sata. Posle prodora Vilfrida Zahe izjednačio je Džesi Lingard u 19. minutu. Lingardu je to treći gol, uz dve asistencije, pa je on daleko najkorisniji igrač tima na pripremama.

U 30. minutu Adnan Januzaj je centrirao iz sloodnog udarca, golman domaćina otišao u prazno, a Masakazu Taširo smestio loptu u svoju mrežu.

Na startu drugog dela Fabio (oba tima imala su po jednog Fabija da Silvu) je izjednačio udarcem glavom posle kornera.

Obe ekipe proppustile su po nekoliko prilika, a pobedu trećeplasiranom timu japanske lige doneo je Jošihito Fudžita tri minuta pre kraja utakmice.
Beta/AP
Zvezda utakmice bio je Šinđi Kagava, koji se priključio ekipi i odigrao poslednjih pola sata. Do ulaska u igru kamera japanske televizije slikala ga je čak 42 puta.

Za Junajted su prvi put posle povrede zaigrali Ešli Jang i Kris Smoling, a prvi put na pripremama Robin van Persi je startovao meč.

Sledeći meč na pripremama Mančester Junajted igra sa Kagavinim bivšim klubom Serezo Osakom u petak.

Mojs: Robin povređen, Runi spreman za AIK

Utisci o napadačaima su podeljeni – dvojica su doživela lakše povrede, ali je treći na putu oporavka.

“Imamo dve manje povrede. Robin je osetio bol u butnom mišiću u prvom poluvremenu i nismo hteli da rizikujemo. Dani Velbek je odmah po ulasku osetio bol u preponi i moramo da vodimo računa o tome, s obzirom na sve utakmice koje nas čekaju”, priča Mojs o zdravstvenom biltenu posle utakmice.

Bolje vesti su dugoročne – Vejn Runi bi trebalo da igra u prvom evropskom prijateljskom meču sa AIK u Stokholmu.

“Trebalo bi da bude u timu”, kaže Mojs. “Počeo je da lagano trči, iz Mančestera mi javljaju da dobro napreduje”.

Zatim je dodao ono što navijače interesuje još više.

“Vejn nije na prodaju. Rekao sam to već i to se nije promenilo”.