Home » , » Stojić i Beđik šampioni Evrope

Stojić i Beđik šampioni Evrope

Written By maxtv on недеља, 2. јун 2013. | 13:01

Srpski dvojac bez kormilara, u sastavu Nikola Stojić i Nenad Beđik, osvoji oje danas zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Sevilji. Stojić i Beđik su u finalnoj trci ostvarili rezultat od sedam minuta, dve sekunde i 59 stotinki, ostavivši iza sebe posade Poljske i Holancije.
Srpski dvojac bez kormilara, koji čine Nikola Stojić i Nenad Beđik, osvojio je prvo mesto na Evropskom prvenstvu u Sevilji.
Stojić i Beđik su u finalnoj trci ostvarili rezultat od sedam minuta, dve sekunde i 59 stotinki.
To je prva zlatna medalja za reprezentaciju Srbije na evropskim prvenstvima još od 2007. godine, kada su Stojić i Goran Jagar trijumfovali u Poljskoj.
Reprezentativci Poljske osvojili su drugo mesto rezultatom od 7:04,78, a bronzu su osvojili Holanđani sa 7:08,27.