Home » , » Het-trik Van Persija za titulu

Het-trik Van Persija za titulu

Written By maxtv on уторак, 23. април 2013. | 11:16

Fudbaleri Mančester Junajteda osvojili su jubilarnu 20. titulu prvaka Engleske savladavši na Old Trafordu ekipu Aston Vile sa 3:0, u preostaloj utakmici 34. kola Premijer lige.Holandski napadač Robin van Persi het-trikom obezbedio titulu.
Četiri kola pre kraja sezone izabranici Aleksa Fergusona imaju nedostižna 84 boda, pa su sa trona svrgli dosadašnjeg šampiona, tim gradskog rivala Mančester Sitija. Popularni "crveni đavoli" su rekorderi po broju titula, a imaju ih sada dve više od "večitog" rivala Liverpula.
Ferguson je na klupi Junajteda osvojio 13. titulu prvaka Engleske. Njegov tim je na putu da obori rekord po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni, kojeg drži londonski Čelsi iz perioda kada ga je vodio Žoze Murinjo.
Nezaboravno veče imao je holandski napadač Robin van Persi, koji je postigao sva tri gola na oduševljenje 75.591 gledalaca na Old Trafordu. Junajted je ofanzivnog igrom od početka meča krenuo silovito i obezbedio trijumf već nakon pola sata igre.
Već u drugom minutu Van Persi je načeo mrežu gostiju, potom je sjajnim volej udarcem doneo vodjstvo od 2:0, da bi dvadeset minuta kasnije prevario protivničku odbranu i postavio konačan rezultat za istorijski trijumf najtrofejnijeg engleskog kluba.
U ekipi Mančester Junajteda večeras nije bilo kapitena, srpskog internacionalca Nemanje Vidića.
Aston Vila je pretrpela 16. poraz ove sezone i strepi za opstanak pošto sa utakmicom više ima samo tri boda više od Vigana, najbližeg pratioca iz zone ispadanja.
Mančester Junajted - Aston Vila 3:0 (Van Persi 2, 13, 33)
Odigrano juče: Totenhem - Mančester Siti 3:1, Liverpul - Čelsi 2:2.
Odigrano u subotu: Fulam - Arsenal 0:1, Norič - Reding 2:1, Kvins Park Renders - Stouk 0:2, Sanderlend - Everton 1:0, Svonsi - Sautempton 0:0, Vest Bromvič Albion - Njukasl 1:1, Vesthem - Vigan 2:0.
Tabela: Mančester Junajted 84 boda, Mančester Siti 68, Arsenal 63, Čelsi 62, Totenhem 61, Everton 56, Liverpul 51, itd.