Home » , » Derbi pripao San Antoniju

Derbi pripao San Antoniju

Written By maxtv on уторак, 12. март 2013. | 11:18

U nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige San Antonio je u derbiju večeri, na svom terenu, savladao Oklahomu sa 105:93.U ostalim mečevima pobede slavili domaćini, osim u Feniksu gde je Denver odneo bodove sa 108:93.
Utakmicu dva najbolja tima Zapadne konferencije bolje su "otvorili" gosti koji su prvu deonicu završili sa prednošću od deset poena (32:22).
Nastavak je, međutim, doneo znatno kvalitetniju i efikasniju igru San Antonija koji je, čini se, "prelomio" meč serijom 23:4 u drugoj četvrtini i na poluvreme otišao sa sedam koševa "viška" - 57:50.
Tu prednost domaćini su samo uvećavali da bi ona dostigla rekordnih 18 poena razlike (92:74) devet minuta pre kraja susreta.
Najzaslužniji za 49. pobedu "mamuza" u šampionatu bio je Tijago Spliter sa 21 košsem i deset skokova, dok se u poraženoj Oklahomi istakao Kevin Durent sa 26 poena, šest skokova, pet asistencija i dve "rampe".
Pobeda San Antonija dobija na značaju ako se ima u vidu da je igrao bez prvog plejmejkera tima, francuskog reprezentativca Tonija Parkera koji će zbog povrede odsustvovati još najmanje tri nedelje.