Home » , » Leverkuzen ne posustaje

Leverkuzen ne posustaje

Written By maxtv on субота, 16. фебруар 2013. | 18:09

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na svom terenu ekipu Augsburga sa 2:1 u 22. kolu nemačke Bundeslige i nastavili borbu za drugo mesto sa Borusijom iz Dortmunda. Šalke ponovo podbacio, samo 2:2 protiv Majnca.
"Aspirindžije" su do trijumfa stigla pogocima Štefana Kizlinga u 26. minutu i zamenika kapitena Larsa Bendera u 75. Pogodak za goste postigao je Molders u 89. minutu.
Poslednjeplasirani Grojter Firt doživeo je novi poraz, ovaj put u Dizeldorfu protiv domaće Fortune (1:0). Strelac jedinog pogotka na meču bio je Aksel Belinghauzen, a reprezentativac Srbije Nikola Đurdić odigrao je svih 90 minuta za gostujuću ekipu.
Ekipa Šalkea priredila je još jedno neprijatno iznenađenje svojim navijačima, pošto je u Majncu odigrala samo 2:2, uprkos tome što je Mišel Bastos postigao dva gola.
Fudbaleri Hamburga kod kuće su savladali Borusiju Menhengladbah sa 1:0, a pogodak vredan tri boda postigao je Rafael van der Vart.
Rezultati i strelci 22. kola Bundeslige:

Leverkuzen - Augsburg 2:1 (Kisling 26, Bender 75 - Molders 89)
Fortuna - Grojter Firt 1:0 (Belinghausen 19)
Hamburg - Menhengladbah 1:0 (Van der Vart 24)
Majnc - Šalke 2:2 (Ivanšic 27, Pospeh 63 - Bastos 42,83)
Verder - Frajburg 2:3 (Petersen 40, 65 - Kruse 36, Kaliđuri 54. penal, Ginter 71)