Home » , » Kvalifikacije za SP: Meksiko poklekao u Hondurasu

Kvalifikacije za SP: Meksiko poklekao u Hondurasu

Written By maxtv on субота, 7. септембар 2013. | 10:17

Porazom od Hondurasa sa 2:1 u Meksiko Sitiju, reprezentacija Meksika dovela je u pitanje svoje učešće na Svetskom prvenstvu sledeće godine.

Meksiko je poveo u šetom minutu golom Peralta, Bengtsomn je izjednačio u 64. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Kostli postavio konačan rezultat i doneo trijumf Hondurasu.

U kvalifikacijama KONKAKAF Zone (Srednja i Severna Amerika), tri kola pre kraja, Meksiko zauzima tek četvrto mesto.

Tri prvoplasirane reprezentacije iz tih kvalifikacija stećiće direktno pravo učešća na predstojećem Mondijalu, dok će četvrtoplasirana igrati u baražu sa šampionom Okeanije, a to je Novi Zeland.

Meksikancima u ovom trenutku čak ni četvrto mesto nije osigurano, pošto Panama ima samo bod manje.

Neuspeh je doživeo i drugi favorit u ovim kvalifikacijama. Reprezentaciju Sjedinjenih Država poražena je od Kostarike sa 3:1. Kostarika je zahvaljujuću toj pobedi preuzela prvo mesto na tabeli sa 14 bodova, odnosno bodom više od Amerikanaca.

Poraz SAD dodatno će otežati posao Meksikancima u nastavku kvalifikacija pošto u narednom kolu gostuju baš Amerikancima.