Home » , » Vojvodina lako sa Maltežanima 4-1

Vojvodina lako sa Maltežanima 4-1

Written By maxtv on четвртак, 4. јул 2013. | 23:16

U prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Hibernijansa sa Malte sa 4:1. Revanš u Novom Sadu narednog četvrtka.
Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Hibernijansa sa Malte sa 4:1 (2:0) u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.
Vojvodina je ključnu prednost stekla u samom finišu prvog poluvremena. Novosađani su poveli golom Petra Škuletića u 40. minutu, na asistenciju Envera Alivodića. Samo tri minuta kasnije još jednom se zatresla mreža Hibernijansa, a ovog puta je strelac bio domaći fudbaler Rodolfo Soares.
Treći gol za Vojvodinu je postigao Abubakar Oumaru u 50. minutu. Domaćin u 78. minutu nije realizovao penal, ali je Hibernijans već u narednom minutu uspeo da smanji rezultat posle gola Obine Obiefulea. Konačan rezultat postavio je Kosović samo četiri minuta kasnije.
Revanš utakmica igra se sledećeg četvrtka u Novom Sadu, na stadionu Karađorđe od 20.30.
Ukoliko prođu prvo kolo, što je sada gotovo izvesno, Novosađani će u drugom najverovatnije igrati protiv mađarskog Honveda, koji je danas u Nuikšiću pobedio ekipu Čelika sa 4:1.